"את שומעת אשתי? אם אנחנו מחפשים לך רכב, אני רוצה לקנות לך את הבסט של הבסט!" אמרתי לאשתי עם עיניים נוצצות ואינטונציה של ילד מתלהב. טוב נו, לא באמת אמרתי את המשפט הזה, אבל אתם יכולים לנחש לאן זה הולך.

במקצוע תובעני כמו חוקר פרטי, לעיתים קרובות אין ברירה אלא לערבב ביזנס ופלז'ר. ככה מצאתי את עצמי גורר את אשתי לקפוץ יחד איתי לעולם של החולמים ולעלות כמה רמות חיים בין לילה.

ליאור (שם בדוי) הוא המנכ"ל של אחת חברות ההייטק הגדולות והמוכרות בישראל, עשיר מאוד כמו שאתם מתארים לעצמכם. אשתו של ליאור, כרישה לא קטנה בעצמה, פנתה אליי כשהם היו בעיצומו של הליך גירושין מכוער מאוד. היא שכרה את שירותיי אחרי שהבינה שהוא יעשה הכל (אבל הכל) כדי לשמור על ההון אצלו מבלי להתחלק איתה. היא סיפרה לי שהוא יצא למסע 'העלמת רכוש' שבמסגרתו החל לרשום כל נכס שיכל על שם אנשים אחרים – העיקר שבית המשפט לא יורה לו להתחלק.

התחלנו בעבודת החקירה. הגיע לידנו מידע כי ליאור מנסה למכור את הרכב שלהם מפה לאוזן, זה המקום לציין פרט חשוב לאלו מכם שלא מבינים במכוניות: הבנאדם נוהג על RangeRover – רכב של מיליון ₪, בקטנה. כדי להגיע לנקודת חיכוך במקרה הזה היה צורך להעלות את רמת הפאסון שלי מ-0 לHustler שלא רואה בעיניים. יצרנו קשר עם אחד החברים של ליאור כדי שיברר איתו פרטים נוספים על הרכב. כך קיבלתי אליו גישה ישירה סופסוף.

הצגתי את עצמי כקונה מתעניין וקבענו פגישה. הרכבתי על עצמי אמצעי מעקב סמויים ומעליהם בגדים מכובדים שמשדרים יוקרה ורצינות מצד אחד וענווה ותחכום מצד שני. בכל זאת מדובר במנכ"ל הייטק, ואלו יודעים ברדאר הבולשיט המפותח שלהם

אשתי התלוותה אליי לפגישה, גם היא נראית במיטבה. יחד נראינו כמו זוג מצליחנים לכל הדעות. להשלמת סיפור הכיסוי, קבענו להיפגש 'מתחת לבית' – באחת משכונות היוקרה של תל אביב.

כך השגנו לאישה את ההוכחה שליאור מנסה 'להעלים' נכסים. כולם שמחים, כולם מרוצים. טוב נו, חוץ מאשתי, שהבינה שהיא לא תחזור היום הביתה על ריינג'רובר.