וואו כמה אקשן – יש לך את הג'וב הכי מגניב שיש!" – האמנם?

כבר תקופה שאני משתף כאן סיפורי מתח כאילו אני מינימום שרלוק הולמס. אבל שלרגע לא תטעו… להיות חוקר פרטי זה הרבה יותר מאוסף רגעי 'להיות במקום הנכון בזמן הנכון'.

על כל תיק כזה שמגרה אתכם לשלוף את הפופקורן, יש לפחות שני תיקים של "ללכת על בטוח". של עבודה שחורה, סיזיפית, שחוזרת על עצמה יום אחרי יום אחרי יום ולעיתים אפילו חודשים. גם את זה צריך לדעת לעשות.

'עצמונית' (שם בדוי) היא אחת מספקיות העץ הגדולות בישראל. אם אגיד לכם את השם האמיתי, אין סיכוי שלא תכירו. היא עובדת עם כלל מותגי הרהיטים הגדולים והקטנים בשוק הישראלי ומספקת להם מדי יום משלוחי עצים ישירות למפעל. אלא שלפני שנתיים בערך, הבינו החבר'ה בעצמונית שקמה להם מתחרה בצפון – חברה קטנה אך חוצפנית, שמצליחה מתחת לאף לגנוב להם לקוחות כבר תקופה. מרגע שהיה ברור שזו מגמה – היו נכונים בעצמונית לעשות הכל כדי למוטט את הצפוניים.

ככה נקראתי לדגל לפרויקט ענק של מודיעין עסקי. לרוב אנשים נוטים לחשוב על מודיעין עסקי כריגול למטרת מידע בלבד, אולם במקרה הזה המשימה שלי הייתה לאתר את כל (!) הלקוחות של המתחרים, בתוך זמן קצר, ללא יוצא מן הכלל. כדי לעשות זאת, נדרשתי לצלול לשגרת עבודה: בניתי צוות שהתמקם בכל בוקר בשעה 3 וחצי בחניון המשאיות של הצפונית. עקבנו באדיקות אחרי קו החלוקה של כל משאית, הגענו לכל אחד מהלקוחות בקו החלוקה הזה, ביצענו רכישות בעסק, איתרנו את הח.פ ובסופו של דבר גם את מספר הטלפון של העסק. אלו היו שבועות של עבודה שחורה אך צפויה, טכנית להחריד אך עם תוצאות בטוחות. ובאמת – תוך שבועות בודדים, הצלחנו להשיב ל'עצמונית' מספר גדול מאוד של לקוחות.

הייתכן וזה התיק המשעמם ביותר שעבדתי עליו? כן. הייתכן וזה התיק שבו הצלחתי להביא את הערך הגדול ביותר ללקוח שלי? ודאי שכן, ובשורה התחתונה, זה כל מה שחשוב.