כל חוקר יוכל להעיד שסיפורי בגידה בין בני זוג הם תמיד עסיסיים, אבל לאקשן כזה אפילו אני לא ציפיתי.

לפני כמה שנים פנתה אליי אשתו של סלב פופולרי. כמה פופולרי? בואו רק נגיד שאין בית בישראל שלא מכיר אותו. היא חשדה שהוא בוגד בה, ולמדה את סדר היום שלו: בבקרים היה יוצא לאימון הכושר היומי שלו, לאחר מכן היה ממשיך לעבודה, בערב יוצא לבלות ו-Repeat.

החשד שלה התגבר אחרי שערב אחד עקבה אחריו בעצמה לאזור תעשייה בשפלה שם אבדו עקבותיו. כשסיפרה לי על כך, היה לי ברור שזה עניין של ימים בודדים עד שנתפוס אותו על חם. ידעתי מניסיון שמדובר במקום הכי נמוך בשפלה: עם מועדוני חשפנות, בתי זונות, בתי קזינו ומה לא.

היא שכרה את שירותיי והתחלתי בעבודת המעקב. כבר בהתחלה גיליתי שהמקום אליו היה נוסע מדי ערב הוא למעשה מתחם ייעודי לזוגות שבוגדים – בינגו!

אמרתי מתחם? התכוונתי מבצר. מה אני אגיד לכם, זה לא שציפיתי למצוא תיבת נוח עם זוגות זוגות של בוגדים שעומדים בתור להיכנס לעיניי כל, אבל (!) בעל המקום פשוט לקח את הביטוי 'דיסקרטיות מובטחת' לקצה ויצר גן עדן לבוגדים: עם תריס גדול ואטום שמפריד ביניהם לבין החיים עצמם.

הבנו שכדי לתפוס אותו על חם, אנחנו חייבים לשחק את המשחק. אז ביום למחרת שכרנו חדר במתחם והגענו להתמקם. המתחם הזכיר לי קצת את מלונות הקפסולות ביפן – עם עשרות חדרים קטנים בשורה המוצבים אחד אחרי השני ומול השני. סליזי משהו…

חלפו כמה שעות אחרי והוא הופיע כשלצידו בחורה צעירה. הם נכנסו לחדר לידינו וניגשו ישר לעניינים. כך היה גם ביום המחרת, כשעקבנו אחריו שוב.

אבל רגע… מה עם הוכחות?

הבנו שיש לנו עסק עם נבדק סופר רגיש, שמקפיד לא להשאיר עקבות ומוודא כל הזמן שלא עוקבים אחריו. לכן הנחנו לו לכמה ימים ובינתיים התכוננו למעקב הבא. המטרה כעת הייתה כפולה: גם לתעד את הבגידה ולהמציא הוכחות שיהיו קבילות בבית משפט, ובנוסף, להביא ל'פיצוץ' – כלומר לאפשר לאישה לתפוס אותו על חם ולפוצץ את המקרה. אז היא הצטרפה לצוות למעקב הבא. שוב שכרנו חדר והמתנו בסבלנות. בשלב מסוים קיבלנו אינדיקציה מהצוות בחוץ שהבעל מגיע והתחלתי מהר לארגן את המצלמות. לרוע מזלנו – הפעם הוא נכנס לחדר אחר, המרוחק כמה חדרים מאיתנו.

שתפו אותי בתגובות: איך הייתם מגיבים אם הייתם רואים את הפרטנר שלכם בדיוק בדרך למפגש לוהט שיתקיים מטרים ספורים מכם? כחוקר, אני מתורגל לקור רוח וסבלנות, אבל ברגע שלקוחה שלי מצטרפת למעקב – זה כבר סיפור אחר ואמוציונלי הרבה יותר. היא הייתה נסערת מאוד, ובשלב מסויים לא הצליחה לעצור את עצמה ורצה לדפוק לו על הדלת בעצבים.

המחזה הבא כאילו נלקח מסרט הודי: הוא פתח לאשתו את הדלת לבוש בבוקסר בלבד, המאהבת עירומה מאחוריו, שניהם צועקים אחד על השני בטירוף ואני מביט מהצד, מתעד את הכל ותוהה לעצמי מה עוד צריך לקרות כדי שאכריז על המקרה הזה כדרמטי ביותר שעבדתי עליו בכל שנותיי כחוקר. לא תיארתי לעצמי ששנה מאוחר יותר, הבעל הוא זה שישכור את שירותיי כדי לעקוב אחרי אשתו