״מסתבר שכבר למעלה מ – 5 שנים אני חיה בסרט. רק חבל שאני שחקנית המשנה״.

המבט של אביבה היה עצוב. היא אשת קריירה סופר מצליחה, יש לה ילד מזוגיות קודמת והיא סיפרה לי כי היא הייתה בזוגיות מופלאה כבר 5 שנים. היא הוציאה את בן הזוג מבוץ עמוק. ערבות לביהמ״ש, חובות מעסק שקרס, רכישת נכסים משותפים ועוד.
היא הרגישה שערן זה האיש שהיא רוצה לצידה. מבחינתה, היא הרימה אותו על הרגליים והוציאה אותו לדרך חדשה ומשותפת יחד איתה.

לאחרונה היא שמה לב כי ערן מתנהג לא בצורה רגילה. השיא היה כאשר הוא ביקש ממנה זמן לעצמו וכי הוא מרגיש חנוק מהקשר. בקיצור עזב את הבית.

הכל הרגיש לה נורא מוזר. כאילו הבנאדם שעמד מולה מספר חודשים לפני כן, עבר חוויה כלשהיא ששינתה אותו לגמרי.

״אביבה, כמה ימי מעקב יתנו לך פה תשובות ברורות וחדות״. אמרתי לה. אביבה הנהנה בראשה. חצי הסכימה וחצי לא רצתה לגלות את האמת.
ביחד עם עורך הדין של אביבה הוחלט על שלושה ימי מעקב.

יצאנו לדרך. ערן היה חמקמק. האיש עובד באזור תל אביב ולא ברור בכלל היכן ישן בימים הללו. למיטב ידיעתה של אביבה הוא היה ישן אצל חבר במרכז הארץ.
הצוות שלנו הגיע בבקרים המוקדים לחפש את רכבו של ערן בסמוך לבית החבר שלו. אבל לא רכב ולא נעליים.
חיפשנו אותו גם בעבודה. אך ללא כל זכר. האיש דני דין.

החלטנו להציב מצלמה סמויה בכביש הגישה למקום העבודה שלו. אחרי שלושה ימים כבר היה לנו ברור. האיש מגיע בין השעות 05:00 בבוקר ועוזב את מקום העבודה כבר בשעה 06:30.

למחרת, הצוות העוקבים שלנו כבר התחיל את הפעילות במקום בשעה 04:30. כדי שלא יהיה מצב של פספוסים. ערן לא איחר להגיע. 04:58 על השעון הוא כבר היה בעבודה. ואנחנו מרוצים כי סוף סוף יש קצה חוט.

טוב הגיעה השעה 06:30. וערן? כבר בדרכו לענייניו. אחרי מעקב של כמעט שעתיים. ולא, ממש לא למרכז הארץ. ערן הגיע לוילה ביישוב אמיד באזור הכנרת.

מהניסיון שלנו אנחנו מבינים שאולי מדובר רק בתחנת מעבר. בכל זאת אנחנו רק בתחילת היום. אחרי כ6 שעות בשטח. ערן לא יוצא החוצה. אבל להפתעתנו יוצאת ילדה צעירה לחצר הקדמית של הבית. כמה צעירה? כבת 3. וכמה דק׳ אחריה, לא אחר מערן.
נראה כי יש כימיה מצויינת בין שניהם.

אנחנו כבר מריצים תרחישים בראש. מעדכנים את הלקוחה במה שנגלה בפנינו. אביבה אומרת שאנחנו טועים ואין סיכוי ולבטח התבלבלנו. אבל התמונות לא משקרות.

לאחר עוד יום מעקב וחקירה בכיסוי שביצענו. היה לנו כבר מאוד ברור. ערן חי חיים כפולים במשך מספר שנים. וכן, על חשבון אביבה.

עורך הדין של אביבה כבר הכין את מסמכי הפרידה. קשה ככל שיהיה. אין תחליף לאמת.

ואני? אני קורא לזה עוד יום בעבודה.