בעבודה שלנו אין ביטוח להצלחה, לפעמים אפילו המצב מסתבך ויכול להגיע לסיטואציות מורכבות שלא נאמר אלימות. כשאתה מול אובייקט חקירה אתה צריך לדעת לשחק פוקר. ממש כמו בתיק הבא;

לפני כמה חודשים שלחו אותי להיכנס בכיסוי לתוך בית עסק בצפון הרחוק. עסק מצליח אשר הוקם על ידי איש עסקים בשתי ידיים. העניין זה שמי שהזמין את העבודה הוא לא פחות מראש המועצה המקומית.

לטענתו, המקום פועל בניגוד לרישיון ומבטל בראשויות השונות, חורג בבנייה ומה לא. בקיצור סלט.

באותה העת לא ידעתי שהשניים מצויים בסכסוך מתמשך וקיימת בניהם איבה אמיתית ועל בסיס פרסונאלי.

ביום הראשון לפעילות, נכנסתי פנימה להתרשם מהמקום, התחלתי למפות אותו באמצעות צילום סמוי ועל זה הוספתי את יכולת הניווט הנהדרת אשר רכשתי בתקופה אחרת בחיי. המקום יושב על מגרש של למעלה מעשרה דונם בו מבנים רבים.

לאחר הביקור התיישבתי לשרטט מפה של המקום כדי להתכונן ליום הפעילות הבא בו נדרשתי למשימה קצת יותר מורכבת- לתשאל עובדים בנוגע לפעילות במקום.

כאמור, הגעתי למקום פעם נוספת. במהלך היום ולאט לאט עברתי בין הביתנים השונים והתחלתי שיח עם העובדים במקום תוך כדי שאני בוחן את המוצרים השונים. חלקם היו נחמדים יותר וחלקם היו נחמדים פחות אבל(!), אחד מהם סיפר בדיוק את מה שרציתי לשמוע, במקום מתנהלים בימי רביעי בערב משחקי פוקר בין חברים. פחות חשוב איך הגעתי לדבר איתו על זה בכל זאת צריך לשמור על סודות המקצוע

אז מה עושים? ממתינים ליום רביעי בערב. והוא לא איחר להגיע… ואני איתו לערב פוקר. לקראת השעה 22:30 הגעתי למקום עם חוקר נוסף. התפצלנו לגמרי והגדרנו את המשימה, להראות שבעל המקום מודע לדבר ואפילו מוביל אותו.

אחרי כשעה קלה של משחקים, בעל המקום הגיע! אני זורק מבט לחוקר שאיתי ומסמן לו שזה המאני טיים שלנו.

החוקר שאיתי מסיים את היד הבאה שלו בשולחן ויוצא להפסקת סיגריה. לא תאמינו מה אפשר להוציא מאנשים בזמן שהם בהפסקת הסיגריה שלהם.

החוקר שאיתי חוזר מהסיגריה ושולח לי הודעה שיש לו תיעוד של אדם אשר הציג עצמו כבן דוד של בעל המקום ומתרברב שהוא מקורב אליו מאוד והם מארגנים יחד את ערב הפוקר ככה שאם הוא צריך עזרה בכסף נוסף לאותו הערב הוא יודע מהיכן להשיג.

בינגו. אני אומר לעצמי בראש ועדיין רוצה להשיג את ראיית הזהב מהאיש עצמו.

אני מחכה לרגע הנכון ומפסיד בכוונה את כל הכסף שעל השולחן. ומתחיל למלמל לסובבים, אם רק היו לי פה עוד 2000 ש״ח… הדילר מרים מבט אלי ואומר ״אתה רואה את המדרגות בפינה? לך לשם תעלה ל י**** תגיד לו שאני שלחתי אותך״.

הלב שלי על 400 י**** זה בעל המקום ואני לקראת סגירת התיק! בום.

אני עולה למעלה ורואה את י**** יושב על כורסא עם עוד חבר שותים וויסקי משובח. אני אומר לו ״הדילר מלמטה אמר שאתה יכול לעזור ב 2000 ש״ח להמשך הערב״.

״כן. ספר לי. קצת על עצמך. תן לי תעודת זהות ותכף נתקדם לכסף״.

אני בתגובה מהירה מספר שתעודת הזהות נמצאת ברכב ואני יורד רגע להביא אותה ואכן ירדתי לכיוון הרכב.

לפתע אני רואה את החוקר שאיתי בהליכה מהירה לכיווני והמבט שלו אומר הכל. אני כבר עם חצי רגל ברכב והחוקר שאיתי כבר ממש לידי וחצי לוחש חצי צועק לי ״סע סע!!! הוא שרף אותנו!!!, אל תעצור סע!!!״.

כאשר כבר יצאנו מהמתחם וכשהבינו שאנחנו בטוחים, שאלתי אותו מה קרה? והוא ענה ״הבן דוד שאיתו הוא יצא להפסקת סיגריה ניגש אליו ואמר לו שהם בריב קשוח עם ראש המועצה המקומית והוא יודע שהם מפעילים חוקרים עליהם והם ממש נזהרים בתקופה האחרונה. כנראה ממש לאחר סיום דבריו נפל לו האסימון שהחוקר שאיתי לא בדיוק קבוע במקום והתחיל לשאול אותו שאלות עד שזה מתא חורים בסיפור שלו ושרף אותו. למזלנו הפעם ברחנו בזמן אבל זה יכל להיגמר אחרת לגמרי.

אז נכון, לא השלמנו את החקירה הזאת אבל לפחות יצאנו משם בשלום. ואיך נגמר הסכסוך בניהם אתם שואלים? את כבר יחליט ביהמ״ש.

עד הפעם הבאה.