אנחנו הרבה פעמים נוטים להרגיש שהאנשים הקרובים אלינו ביותר הם האנשים שנוכל לסמוך עליהם הכי הרבה.

במקרה של בינדר זה לא היה ככה. בינדר הוא אדם שחי עד לשלב זה של חייו חיים שקטים וממוצעים. עובד במקום עבודה מסודר. יש לו אישה, שני ילדים וכלב. הם גרים בוילה שהם שיפצו לאחרונה ביישוב קהילתי. בינדר יחד עם משפחתו חיים חיי קהילה ושכנות טובה.

בני המשפחה קמים כל בוקר והולכים איש איש למשימותיו היומיות. מה שהם לא ידעו זה שבזמן שהם לא בבית הדירה שלהם משמשת… איך נאמר במילים עדינות? תמשיכו לקרוא, לא נעשה לכם ספוילר .

החשד החל כאשר יום אחד, חזר בינדר קצת מוקדם מהצפוי לביתו. הרגיש לא טוב באמצע. קורה. כאשר הגיע לביתו, תפס אותו השכן שלו, ברמן, בכניסה לביתו וממש התעקש שבינדר יבוא איתו לבית שלו לראות טלוויזיה חדשה שרכש. גם לאחר שנענה לבקשתו של ברמן ונכנס לביתו, הוא פשוט הרגיש שהשכן היקר שלו עושה הכל בשביל למשוך זמן.

לאחר כמעט שעה בה בינדר שלנו מנסה לחזור לביתו, אחרי אין סוף תירוצים ובלבולי מוח, ברמן השכן סופסוף שחרר אותו.

כאשר בינדר שלנו נכנס לביתו הוא שם לב למשהו מוזר. הסדינים בחדר השינה שלו הוחלפו. תחילה חשב כי הוא סתם הוזה אך הוא שיתף בכך את אישתו ואף אמר לה על המקרה המוזר עם השכן שהם מכירים כבר 20 שנה ועם כל החברות הטובה ביניהם המקרה היה נראה לו מוזר.

במקרה, אישתו של בינדר, היא חברה טובה של אישתי עוד מימי הלימודים המשותפים שלהם בתיכון. הגב׳ בינדר לא חשבה פעמיים ויצרה איתי קשר.

אמרה שהיא חושבת שהשכן שלה נכנס לביתה כאשר היא לא נמצאת. החלטנו על הצבת 3 מצלמות סמויות בביתם. ככה לא נפספס כלום. בנוסף, איש צוות שלי יתצפת על ביתם של בני הזוג בינדר בזמן שהם לא נמצאים. בצורה סמויה כמובן.

עבר יום, עברו יומיים כלום לא קרה. ביום השלישי כבר חיכתה לנו הפתעה. בשעה 10 וכמה דק׳ הגיע מיני וואן. ממנו ירדו שלושה אנשים עם מזוודות וציוד. את פניהם קיבל לא אחר מאשר ברמן השכן. קצת אחרי המיני וואן חנה רכב מפואר. ממנו ירדה בחורה צעירה. טובת מראה. מיד לאחריה ירד גבר שדוף וגבוהה. ״לא נראים ישראלים״ מדווח לי החוקר שלי בשטח.

ואני כבר קופץ למסך המצלמות לראות מה מתרחש בתוך הבית. במקביל אני יוצר קשר עם בינדר שלנו שיגיע דחוף אלי למשרד.

בינדר מגיע אלי ואני מסובב לו את המסך במשרד. שנינו נשארים ללא מילים ופעורי פה.

הפכו את הסלון ואת חדר השינה שלו לסט צילומים מושקע. רק שהשחקנים הראשיים (והיחידים) הם גבר ואישה ויש פחות או יותר שתי סצנות בסרט הזה.

בינדר היה מאוד מופתע מהמתרחש והצעד הבא שלו היה פניה באמצעות עו״ד בצירוף הממצאים של החקירה שלנו. מה אני אגיד לכם. אותי כלום כבר לא יפתיע אותי בעבודה הזאת.