הטכנולוגיה היא חלק אינטגרלי בעבודתו של החוקר הפרטי. 'ארי חקירות ומודיעין עסקי' מסבירים לכם על הטכנולוגיות הקיימות בשוק.

חוקרים פרטיים עובדים במגוון שיטות פעולה על מנת להשיג את הראיות והמידע לו הם זקוקים. מעבר לידע המקצועי הרב שהם צוברים עם השנים, שילוב של טכנולוגיה מתקדמת משמשת תפקיד מפתח בכל הקשור לחקירה, ומסייעת לא רק להשגת ראיות מצולמות או האזנות, אלא גם משפיעה באופן משמעותי גם על יעילות החקירה עצמה.

חשוב לדעת: במיוחד כשמדובר על חקירות סמויות משחקת הטכנולוגיה תפקיד מרכזי ומשלבת מכשירי האזנה וצילום מזעריים במגוון רחב של אביזרים, ומסייעת בצורה זו לגילוי האמת בדרכים יצירתיות במיוחד.

 על אילו טכנולוגיות מתקדמות מדובר בדיוק?

כיום יש כיום אינספור דרכים למעקב, כמעט בכל מקום אפשרי. מרבית הטכנולוגיות בהם משתמשים מסייעות לאיסוף מידע מודיעיני באופן כזה, שלא יעורר חשד אצל האדם אחריו עוקבים. בחירת המכשיר עצמו צריכה להתאים לאסטרטגיה שנבחרה, תוך דגש על איכות ההקלטה או הצילום על מנת לקבל איכות שמע ותמונה איכותיים במיוחד. כמו כן ניתן להתאים את המכשירים השונים לפי צרכי הלקוח (אם יש צורך בשימוש אינדיבידואלי לפעולה מורכבת מהרגיל).

ציוד שבו עושה שימוש חוקר פרטי:

  • מכשירי צילום סמוי: מצלמות נסתרות עם חיישנים להפעלה מרחוק
  • מכשירי הקלטה סמויה: מכשירי הקלטה מזעריים הממוקמים בתוך אביזרים שונים
  • GPS: מכשירי איתור שניתן לשים במקומות שונים
  • כלי מעקב אותות: OSINT ,SIGINT, WEBINT

האם שימוש בטכנולוגיות אלו הוא חוקי?

זוהי שאלה בה אנו נתקלים באופן קבוע במהלך עבודתנו, והוא תחום המשחק תפקיד מרכזי בתחום העבודה של החוקר הפרטי או של חברת חקירות. לכן יש חשיבות גבוהה ביותר על עבודה מול חוקרים פרטיים בעלי רישיון בלבד. בנוסף, החוקר מחויב להכיר את ההגבלות בחוק לעומק, ולפי כך לנהל את החקירה, על מנת שההישגים בה יהיו קבילים בבית המשפט ולא יסכנו את הלקוח בשום אופן.

אנחנו מקפידים לפעול בהתאם לחוקי המדינה והגנת הפרטיות בכל פעולה אותה אנו מבצעים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בכל עת לשיחת היכרות ראשונית ולקבלת פרטים נוספים.