גן הירק הזה היה מלא כל טוב בנאמנות, בגידה, וילות מפונפנות, שנדלירים ו… זה כל מה שהייתי צריך כדי לצאת לדרך – הפעם עם אשתי!

"תעשה לי אספרסו, ולאישתי הפוך מוקצף", ככה התחילה הפגישה עם האדריכל הכי מבוקש בישראל. אם הוא רק היה יודע שהוא בסה"כ כלי לצרוך הגעה ליעד האמיתי!

הסיפור הבא קשור לחברות 'מיצוי הזכויות למיניהן' המתפרנסות הודות לפערי מידע. כל המודל העסקי שלהן נשען על מומחיות שפיתחו לאורך שנים לפסל דרך בצינורות הבירוקרטיה ולהניב ללקוח במהירות וביעילות החזר/ פיצוי כספי שאילולא הן – כנראה שהיה לוקח לו חצי יובל לפחות. לא מפתיע, אם כן, שרוב החברות הגדולות מגינות על עצמן בחוזה מפני עובדים המעוניינים לצאת לדרך עצמאית. כך היה גם במקרה של שני. במשך שנים היא בנתה את השם שלה בקרב עשירי ישראל כשסידרה להם פעם אחר פעם החזרי מס רכישה עבור הפנטהאוז שבדיוק רכשו או הווילה המפוארת שבנו.

שני קראה לי לדגל כשהבינה שדודי, שעבד אצלה במשך שנים, יצא לדרך עצמאית והחל לנגוס שלא לומר לטרוף חלק גדול מקהל לקוחותיה בניגוד גמור לחוזה העבודה עליו חתם בתחילת הדרך.

אז איך תופסים על חם מלפפון שקם בלי בושה להכות את הגנן? קודם כל מגייסים את אשתי היקרה לעוד משימה נוטפת גלאם.

התחזינו (שוב!) לזוג מתוקתק שנראה כאילו יצא מהאינסטגרם (או לפחות ממערכון של ארץ נהדרת). סיפור הכיסוי שלנו הפעם היה זוג משפרי דיור שמעוניין לבנות בית ברמת השרון – לא פחות.

ידעתי שלא ניתן לפנות לדודי ישירות, הרי מדובר בתחום כל כך נישתי שזה יהפוך את המלפפון מיד למלפפון חמוץ וחשדן. אז כדי לשמור על אותנטיות – קבענו תחילה פגישה עם האדריכל העסוק ביותר בביצה, זה שהשאיר חותם בכל בית שני בעשירון העליון. במהלך פגישה רצינית למדי, שבה הוא כבר פורס בפנינו את התכניות שלו לשנדליר נוצץ בסלון ומטבח חוץ בסטנדרטי מישלן של מושיק רוט – שאלתי אותו כדרך אגב אם הוא מכיר מישהו שיוכל לטפל לנו בעניין החזרי המס. ידעתי כמובן מראש שהוא יפנה אותי לדודי.

עוד באותו השבוע קבענו עם דודי סיור שטח. דודי כמובן התפאר בפנינו שהוא המון שנים בתחום והוא "אומן" לטענתו להחזיר מס. בול מה שאישתי רצתה לשמוע. מכאן ואילך – לא הייתי צריך יותר מלבקש ממנו לראות המלצות מלקוחות שלו, לקוחות שהיו למרבה הפלא (או שלא?) – של שני.

זהו, אני את שלי עשיתי, מכאן כבר לקח את המושכות עורך הדין של שני שהראה לדודי שהגנן יודע דבר או שניים על ריסוס נגד עשבים שוטים.