נושא החוקיות בתחום המעקבים והחקירות הוא קריטי במיוחד. 'ארי חקירות ומודיעין עסקי' מסבירים לכם על מה יש להקפיד לפני תחילת העבודה עם חוקר פרטי.

נושא החוקיות בתחום העבודה של חוקרים פרטיים הוא קריטי, ולקוחות רבים שואלים את עצמם לפני העסקת חוקר פרטי אם מעקב אחרי אנשים, חיפוש אחרי מסמכים או האזנה הם חוקיים, או אם מדובר על ״תחום אפור״? כמובן שאף אחד לא רוצה לעבור על החוק ולכן מדובר על נקודה חשובה ביותר שיש לברר מבעוד מועד עם החוקר הפרטי.

 שימו לב: בחירת משרד החקירות המתאים שמכיר מקרוב את החוקים והנהלים, ומקפיד על הכשרה מתאימה של עובדיו באופן שגרתי וקבוע היא בעלת חשיבות גבוהה ביותר.  

חוקרים פרטיים: על מה כדאי לשים לב לפני תחילת עבודה?

  1. לבחור צוות בעל הכשרה: משרד חקירות איכותי עובד אך ורק עם צוותים של חוקרים בעלי הכשרה מקצועית ארוכת טווח, בה שמים דגש רב על עבודה בהתאם לחוק ועם נהלים ברורים.
  2. עבודה עם רישיון: ישנם תחומים ספציפיים בהם נדרש רישיון ממשרד המשפטים, שבלעדיו אין אפשרות לבצע פעולות מסוימות.

חוקר פרטי: איך יודעים שהוא עובד לפי חוק?

חשוב לציין לא שלא כל חוקר פרטי רשאי לבצע משימות כמו איתורים ומסירות משפטיות. לכן יש להקפיד ולברר את הסוגיה הזו מבעוד מועד, כדי להיות רגועים ובטוחים שהכול מתנהל לפי החוק. כמובן שאם ההוכחות שנאספו נעשו באופן לא חוקי, הן לא יהיו קבילות בבית המשפט.

המלצה על חוקר פרטי: מה כדאי לדעת לפני שפונים לחוקר פרטי?

אנו ממליצים לכל אדם הזקוק לשירותי משרד חקירות לבדוק היטב אם לחוקר הפרטי כל התעודות והאישורים הנדרשים לפני תחילת העבודה. בנוסף, שקיפות מלאה היא המפתח לעבודה טובה בין החוקר ללקוח: הבנת האסטרטגיה והפעילות, תוך הסבר מדוקדק ללקוח מצד החוקר לגבי ההגבלות בחוק.

 אנחנו מקפידים לפעול בהתאם לחוקי המדינה והגנת הפרטיות בכל פעולה אותה אנו מבצעים. אנחנו מזמינים אתכם ליצור עמנו קשר בכל עת לשיחת היכרות ראשונית ולקבלת פרטים נוספים.