מנהל הבנק התקשר. ״אוי שיט מה התאריך היום?״ רגע זה 22 לחודש ואני לא באוברדרפט. מה הוא רוצה? אני שואל את עצמי. ועונה לטלפון.

״עשו לנו פה בלאגן, התקינו מכשיר על הכספומט וגנבו לאנשים את מספרי כרטיס האשראי. אני מקשר אותך עם הקב״ט של הבנק אמרתי לו שאני סומך רק עליך״.

תיקי הונאות ובמיוחד הונאות אשראי הם בעלייה מתמדת עם השנים. הטכנולוגיה נהיית משוכללת יותר ונגישה יותר ואיתה מגיעים הגנבים והנוכלים.

בכל אופן, נפגשתי עם הקב״ט וסיכמנו שנצא לפעולה משותפת. ביקשתי שבפעם הבאה שהם מקבלים התראה על כספומט שהתעסקו איתו, לא לגעת ולהשאיר את הכל במקום. לא לערב משטרה ובעיקר להמשיך להתנהג כאילו הכל בסדר.

הטלפון לא איחר לצלצל והנה מודיעים לי על כספומט ״נגוע״ באזור באר שבע. אני מגיע למקום ומזהה שמאחורי הכספומט יש עץ. עת גדול וירוק, מלא ענפים ועלים. נהדר.

אני חוזר למשרד ומארגן את הציוד הנדרש. אחת הדרכים שלנו להציג תצפיות לזמן ממושך זה באמצעות מצלמות סמויות. בקיצור, בואו נגיד שנוסף לעץ הזה עוד ענף .

ועכשיו ממתינים בסבלנות. עוברים להם הימים והמצלמה שלנו שולחת התראה וצילום של כל אדם שמגיע לכספומט.

באחד הצילומים ראינו אדם מגיע למקום, שולף משהו מתוך התיק שלו ומכניס לתיק משהו אחר. העניין שראינו בוודאות שהוא לא הכניס אשראי ולא לקח כסף. הנה הבינגו שלנו.

הדפסנו תמונה גדולה וברורה של הבחור. הנחנו ליד המסך והמתנו בסבלנות עוד כמה ימים. הבחור שלנו לא איחר להגיע. אגב, באותו מרחק של ימים ובאותה שעה פחות או יותר.

לקראת הפעימה הבאה כבר חיכתה לבחור שלנו משטרה סמויה אשר תפסה אותו על ״חם״.